Özge Özpirinçci Fan Sitesi

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

dinlediginiz şarkılara dikkat...!

Soza_DeluxE
    Soza_DeluxE
    Moderatör

Moderatör

Rep Gücü : 0
    Puanı : 0

dinlediginiz şarkılara dikkat...! Empty dinlediginiz şarkılara dikkat...!

Mesaj tarafından Soza_DeluxE Salı Ağus. 26, 2008 1:35 pm

dünyaya bir daha gelsem sevgilim
    arar bulurum yine seni severim
    CENNETİ DEĞİŞMEM SAÇININ TELİNE
    ömrümün yettiği kadar seni severim ...

merhaba arkaşlar
    eminim bu şarkıyı defalarca dinlediniz ve çok beğendiniz.ama ne olur bir kez de benim için dinleyin.bunu şunun için istiyorum;
    Bbüyük yazılmış mısrada sizce ne denmek isteniyor?
    bir rivayete göre;adama ya "cennet" ya sevdiğinin saçının teli dense ;sevdiğinin saçının telini tercih edermiş,
    ikinci bir rivayete göre;adama "cennet" verilmiş elinde "cennet" , sevdiğinin saçının telini verseniz "cennet"ini vermezmiş.
    eğer birinci rivayet doğru ise altı çizili cümle şöyle olmalıydı:'saçının telini cennete değişmem' olacaktı.
    eğer ikinci rivayet doğru ise herkes bu şarkıyı yanlış dinliyor.yani anlatım bozukluğu var.
    bu ihtimalleri siz de çoğaltabilirsiniz.benim bu sanatçıya karşı bir kastım filan yok yanlış anlaşılmasın.benim takıldığım nokta,ya bu adamlar "cennet" i bilmiyorlar yada çok özür dilerim akıllarında bir sorun var.
    arkadaşlar ,llah herkese nasip etsin,cennet te zaten istedikleriniz isevdikleriniz olacak...bu şarkıyı şöyle söyleyebilirsiniz;cennet te de ayırmasın bizi Allah ım diye daha güzel olmaz mı?
    bu şarkı gibi daha çook örnek verebiliriz.isyan içeren şarkılar,sevdiği kişiye lanet okuyanlar...
    siz de benim gibi bu konuda dertli iseniz ,beğenmediğiniz şarkılar varsa ya da benim yanlışım varsa cevaplarınızı bekliyorum.
    tekrar üstüne bastırarak dinlediğiniz şarkılara dikkat!!!!!!
    selam ve muhabbetle.....
    gssedat16
    gssedat16
    Tecrübeli Üye
    Tecrübeli Üye

Rep Gücü : 1
    Puanı : 2

dinlediginiz şarkılara dikkat...! Empty Geri: dinlediginiz şarkılara dikkat...!

Mesaj tarafından gssedat16 Salı Ağus. 26, 2008 2:56 pm

valla bence busarkı kokten yanış o cennetin ne kadar guzel bir yer oldunu kavraya bilseydi (kuran-ı kerim'den, hadis-i serifler den) böle sarkı yapmazdı çünkü kime sorasanız sorun (cennet'in ne kadar güzel bir yer oldunu kavrayana) 7 sülasene cennet'i değişir

Similar topics

-

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 5:47 am